×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 283

ALTIN SAHİL

Dünyanın en güzel sahillerinden biri olan, el değmemiş, incecik altın sarısı ve yer yer kum zambakları ile örtülü Karpaz’ın Altın Kumsal’ında güneşlenmek sizi mest edecek...Üstelik pansiyonumuza uzaklığı sadece 20 dakika..

Tatil yapmak düşüncesindeyseniz içinizden gelen çağrıya en iyi yanıt alabileceğiniz yerlerden biridir Karpaz. Dünyanın en güzel sahillerinden biri olan, el değmemiş, incecik altın sarısı ve üzerinde yer yer kum zambakları ile örtülü Karpaz’ın Altın Kumsal’ında güneşlenebilirsiniz. Altın kumsal ve golden beach olarak biliniyor. Karpazın mükemmel mekanında kara ile denizin büyüleyici bir güzelliği size sunduğunu göreceksiniz...Kıbrıs'ın doğu sahilleri güzeldir fakat bu plaj gerçekten görülmeye değer.

Altınkum muhteşem güzellikte bir plaj. Hiç rahatsız edilmeden denize girebilir, güneşlenebilirsiniz. Çok huzurlu bir ortam. El değmemiş, sessiz ve çok büyük. Bu kadar büyük bir alana yayılmasına karşın kumun pürüzsüz olması plajın en güzel yanı. Müthiş güzellikteki kum denizin içinde devam ediyor. Yüzlerce metre açıklara kadar taş ya da yosun parçası bulmak mümkün değil. Seyyar satıcı yok. Denizde ve plajda çöp yok. Görmeyi özlediğimiz, tertemiz bir doğa parçası.

Plajda gece konaklamak mümkün. Çadır ve donanımı beraberinizde getirirseniz, çadır kampı kurmak için uygun bir yer. Caretta-Caretta türü kaplumbağaların yumurtlama alanı olduğundan, plaj koruma altında. Eğer şanslıysanız, gece veya sabahın ilk saatlerinde kaplumbağaların yumurtalarını kuma gömmesine ya da minik kaplumbağaların denize koşmalarına tanık olabilirsiniz.

Altınkum Plajı’nı görmeyi planlıyorsanız, Apostolos Andreas Manastırı ve Zafer Burnu gezilerini mutlaka gezi planına dahil etmelisiniz. Aynı güzergahta bulunan bu üç ayrı güzellik tek bir gün içinde ziyaret edilebilir. Altınkum plajından sonra ilerlemeye devam ederseniz, kısa bir yolculuğun ardından Manastır’a ulaşabilirsiniz. Asfalt yol buraya kadar. Sonrası 3 km.lik toprak yol, ve Zafer Burnu.

Tek gün için dahi olsa geçireceğiniz saatler sizi mutlu etmeye, unutulmaz güzellikte anılar bırakmaya yetecektir.